Artcorezine Müzik Dergisi

Artcorezine seneler önce çıkmaya başlamış olan bir alternatif müzik dergisi. Bence şu ana kadar hazırlanmış fanzinler arasında en ciddi ve doğru işlerden biri. Dergiyi daha iyi tanımak için artcore'dan Benan'la dergi hakkında sohbet ettik.

İlk sayıda rashit, climb gibi türk gruplarına yer vermişler, bastıkları derginin tümü satılmış. İkinci sayıda da flatground ve Türkiye'nin en eski hardcore grubu olan Radical Noise yeralmış.

Derginin kalitesinin yükselmesi, ve yurtdışındaki gruplara açılıp, daha çok okuyucu edinmesi için yapılan çalışmalar biraz uzun sürmüş, bu da üçüncü sayıyı bir hayli geciktirmiş. Dergiye Non-Serviam ve Enred gibi dergilerden tanıdığımız Emre Şahin ve Kerem Onan destek vermeye başlamış, ve siyah-beyaz olan kapak renklenerek tam manasıyla 'bomba' gibi bir fanzin olmuş. Artcore çıtayı daha üste çekerek üçüncü sayıda dergiye hardcore'un devleri Sick Of It All, Earthcrisis gibi isimleri konuk etmiş.

Artcore'un şu an dördüncü sayısı bitmek üzere, ve başka bir 'bomba' gibi sayı gelecek.Yeralacak gruplar arasında Rykers, Poisonthewell, Coalesce, Homerun da var.

Nitelik olarak gayet kısır olan fanzinler arasından içeriği ve kalitesi ile çok rahat bir şekilde sıyrılmış bir yayın.

Artcore'u Istanbul'da Akmar pasajı Zihni ve Atlas Pasajı Karga'dan bulabilirsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !